s1

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy!

s3

Wycieczka do Warszawy


17.06

Ćwiczenia gimnastyczne (grupa starsza i młodsza).
 
Proszę przygotować woreczki gimnastyczne (może być chusteczka, maskotka)
 
Ćwiczenia z elementem równowagi - dzieci spacerują swobodnie, z woreczkami na głowach. Następnie kładzie woreczek przed sobą i stara się chwycić go palcami nóg i utrzymać przez chwilę.
 
Do góry i w dół - dzieci leżą tyłem, woreczki wkładają między stopy. Unoszą je stopami do góry i przekładają za głowy, a potem powracają do pozycji wyjściowej.
 
Na plaży - dzieci kładą woreczki na podłodze. Chodzą na czworaka dookoła woreczków, naśladując szukanie na plaży muszli i bursztynów. Co jakiś czas klękają, wyciągają ręce, otwierają dłonie i pokazują, co znalazły.
 
Samoloty - dzieci siedzą w siadzie skrzyżnym. Woreczki kładą na głowach. Jedną ręką tworzą daszek nad oczami, drugą trzymają na kolanach. Wykonują skręt tułowia i głowy w lewą stronę, a następnie w prawą stronę.
 
Sprytne stopy - dzieci chwytają palcami stopy woreczek leżący na podłodze i podają go sobie do rąk.
 
Chronimy się przed słońcem - dzieci biegają po pokoju, swobodnie wymachując woreczkami. Na klaśnięcie zatrzymują się, rozciągając woreczki nad głowami - chronią się przed słońcem.
 
Marsz z woreczkami - dzieci maszerują w kółko, machając woreczkami przed sobą, po czym odkładają je na krzesło.
 
Oglądanie obrazków. Opowiadanie, co się na nich dzieje (grupa starsza).
 
Ćwiczenia s.74.
Oglądanie obrazków. Opowiadanie, co się na nich dzieje. Zastanawianie się i mówienie, co Ada robiła kiedyś, co robi teraz, a co będzie robić w przyszłości. Wymienianie kolorów kredek.
 
Zabawa "Wakacje" (grupa starsza i młodsza).
 
Proszę przygotować kartkę i kredki.
 
Rysowanie w prawym górnym rogu kartki słoneczka, z jednoczesnym wypowiadaniem zdania: Wakacje muszą być słoneczne. Rysowanie w lewym dolnym rogu kartki kwiatka i wypowiadanie zdania: Wakacje muszą być pachnące. Rysowanie w lewym górnym rogu kartki lodów i wypowiadanie zdania: Wakacje muszą być słodkie. Rysowanie w ostatnim, pustym rogu kartki skrzyni i wypowiadanie zdania: Wakacje muszą być tajemnicze. Określanie, który to róg. Rysowanie na środku kartki siebie na wakacjach.
 
Zabawy przy refrenie piosenki "Na zawsze zapamiętasz" (grupa starsza i młodsza).
 
Choć ostatnie to w przedszkolu dni - dzieci maszerują w miejscu
choć rozstania, pożegnania czas - klaszczą rytmicznie
to mówię ci, to mówię ci - maszerują w kółko
- nic tak naprawdę nie rozłączy nas - zatrzymują się
To mówię ci, to mówię ci - unoszą ręce do góry
- nic tak naprawdę nie rozłączy nas - machają rączkami.
pełny HTML | wersja mobilna
[X]

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.