s1

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy!

s3

Wycieczka do Warszawy


01.06

Wos- kl. VIII  1 VI 2020 r.

Temat: powtórzenie wiadomości – r. VI .Proszę jeszcze raz powtórzyć przed sprawdzianem wiadomości. Proszę skorzystać z podsumowania działu w podręczniku.

Temat :Sprawdzian wiadomości – r. VI .- ma dwie strony.

SPRAWDZIAN – 1 VI z rozdziału VI .Proszę odesłać do 2 VI ,jeżeli  sprawdzian przyjdzie po terminie to będzie to poprawa oceny niedostatecznej.Zadanie z tabela ma też numer 6 więc proszę pisząc odpowiedzi napisać – pyt.6 tabela

1.Do podanych stwierdzeń dopisz ,które jest prawdziwe – P , a które fałszywe –F.(0-2 p)

a)Osoba, która nabywa obywatelstwo polskie, jednocześnie staje się obywatelem Unii Europejskiej.

b) Obywatele państw członkowskich Unii Europejskie mogą skorzystać z prawa do swobodnego poruszania się po terytorium Polski.

2. Wskaż jeden pozytywny dla Polski i jej mieszkańców skutek procesu globalizacji……………………….(0-1 p)

3.Wymiń dwie różnice miedzy państwami zaliczanymi do Południa i krajami należącymi do Północy.(0-2 p)………………………

4. Przeczytaj tekst i zaznacz właściwe dokończenie zdania:

Adam , obywatel polski jest producentem mebli Prowadzi firmę zarejestrowaną w Polsce. Towar sprzedaje klientom z Francji i Niemiec jednak nie ponosi dodatkowych Kostów np. . w postaci opłat celnych. Firma prowadzona przez Adama czerpie korzyści z obowiązywania w UE zasady swobodnego przepływu …………..(0-1 p)

a)osób, b) usług, c) kapitału, d) towarów

5.Poska przystąpiła do NATO a do Unii Europejskiej-  podaj daty (0-2 p)…………………

6. Wymień dwa powody integracji europejskiej(0-2 p)…………………………………

7. Odpowiedz jakie szczególne uprawnienie  przysługuje członkom stałym Rady Bezpieczeństwa ONZ. Wymień tych członków.(0-6p)………………………………….

8.Wymień 3 konflikty zbrojne , które toczą się na świecie .Podaj przyczyny wybuchu jednego z nich,(0-6 p)…………………………………………..

 

Za tabelę (0-3 p).

pełny HTML | wersja mobilna
[X]

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.