s1

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy!

s3

Wycieczka do Warszawy


14.05

Oglądanie obrazków flag. Oglądanie globusa (grupa starsza i młodsza).
 
Grupa starsza - ćwiczenia s. 34 - 35. Oglądanie mapy Europy. Słuchanie nazw państw europejskich - sąsiadów Polski. Kolorowanie flagi Polski. Określenie, w którą stronę są zwrócone. Oglądanie obrazków flag. Nazywanie samodzielnie lub z pomocą osoby dorosłej państw UE, do których one należą. Kolorowanie rysunków flag według wzoru. Oglądanie obrazków innych flag.
 
Grupa młodsza - dzieci oglądają w atlasie mapę Europy; słuchają nazw państw europejskich; oglądają obrazki flag, odnajdują flagę Polski.
 
Grupa starsza i młodsza - oglądanie globusa; wyjaśnienie czym jest i do czego służy; odczytywanie wspólnie z osobą dorosłą nazw kontynentów, jaki się na nim znajdują.
 
Rozmowa o Europie oraz krajach należących do UE (grupa starsza i młodsza).
 
Oglądanie mapy Europy. Zwrócenie uwagi na jej wielkość i kształt.
Samodzielne lub z pomocą osoby dorosłej odczytywanie nazw państw europejskich.
Poznanie ciekawostek o wybranych krajach europejskich. Oglądanie charakterystycznych dla nich budowli, symboli np.
- wieża Eiffla - Francja
- krzywa wieża - Piza
- Koloseum - Włochy
- Akropol - Grecja
- wiatraki, tulipany - Holandia
- zegar Big Ben, królowa Elżbieta - Anglia
- torreador, corrida - Hiszpania.
Wyjaśnienie skrótu UE. Zapoznanie z nazwami państw należących do Unii Europejskiej. Omówienie flagi UE (symbol wszystkich państw należących do Unii Europejskiej, ma 12 gwiazdek, bo na początku należało do niej 12 państw).
 
Wykonanie pizzy (grupa starsza i młodsza).
 
Proszę przygotować dziecku: spód do pizzy, żółty ser starty na wiórki, szynkę, sos pomidorowy, cukinię, zieloną pietruszkę, pokrojone pomidory itp.
 
Dziecko smaruje spód do pizzy sosem pomidorowym, kładzie wybrane przez siebie dodatki,porządkuje miejsce pracy. Osoba dorosła zajmuje się pieczeniem pizzy, a dziecko obserwuje. Wspólna degustacja pizzy.
 
Zabawa "Kto tak potrafi?" (grupa starsza i młodsza).
 
Proszę przygotować gazety, pojemnik.
 
Dzieci przeskakują przez rozłożoną gazetę obunóż, skaczą dookoła gazety na jednej nodze. Zwijają gazety w kulki, dmuchają na nie tak, aby turlały się po podłodze. Wrzucają papierowe kule do pojemnika.
 
 
 
 
pełny HTML | wersja mobilna
[X]

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.