s1

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy!

s3

Wycieczka do Warszawy


27.04 -II

Pałac w Kopicach - zwany również "pałacem na wodzie", bo otoczony był z trzech stron rozległymi stawami, z imponującym 54 hektarowym parkiem. Jego wnętrza wypełnione znakomitymi zbiorami rzeźb i obrazów, trofeami myśliwskimi, kolekcją unikatowych starodruków czy zbroi, odwiedzała najznakomitsza  europejska  arystokracja. Bywali tu książęta, baronowie, artyści i politycy. Do roku 1945 był własnością i siedzibą jedengo z najznakomitszych rodów niemieckich - rodziny von Schaffgotsch ...

 

Kochani mam nadzieję, że was zainteresowałem - podaję adres strony internetowej, gdzie znajdziecie wszystko o pałacu i "kopciuszku" z Kopic.

https://www.kopice.org/

Jeśli Was zainspiruje ta historia do wykonania ilustracji o bajecznym miejscu zaledwie 7 km od Grodkowa to pochwalcię się pracami na FB znajomym.

Miłej lektury i pracy plastycznej:)

Paweł B.

pełny HTML | wersja mobilna
[X]

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.