s1

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy!

s3

Wycieczka do Warszawy


06.04

Odkrywanie litery f: małej i wielkiej, drukowanej i pisanej. Układanie schematów i modeli słów: farby, Franek (grupa starsza).
 
Dzieci pracują w ćwiczeniach "Litery i liczby" s. 58 - 61 według podanych instrukcji (dzielą na sylaby i głoski, rysują modele słów, zaznaczają na niebiesko litery: f,F, czytają tekst, wstawiają brakujące litery do słów, piszą po śladach a potem samodzielnie: f, F)
 
Proszę przygotować dzieciom litery do ułożenia słów:farby, Franek (można je wyciąć z gazet, wydrukować, napisać). Dzieci układają podane wyrazy i przyklejają je na kartkach.
 
Rozmowa na temat pisanek (grupa starsza i młodsza)
 
Pytania dla dzieci:
- co to są pisanki?
- kiedy przygotowujemy pisanki?
- jak wykonujemy pisanki?
 
Słuchanie przez dzieci ciekawostek na temat pisanek:
Legenda głosi, że Maria Magdalena, kiedy szła w niedzielę wielkanocną do grobu Chrystusa, zabrała ze sobą jajka, które miały być posiłkiem dla apostołów. Po spotkaniu Chrystusa, który zmartwychwstał, zauważyła, że jajka zmieniły kolor na czerwony. Od tej pory przyjął się zwyczaj malowania jaj na Wielkanoc.
Malowane we wzory jajko nazywa się pisanką, bo zgodnie z tradycją te wzory pisze się   rozgrzanym woskiem na jajku.
 
Dzieci z grupy starszej czytają podane wyrazy, łączą je z odpowiednimi obrazkami. Rysują takie same pisanki po prawej stronie kartki, jakie są po lewej stronie - ćwiczenia s. 72. 
 
Kolorowanka wodna - Pisanka (grupa starsza)
 
Proszę przygotować z teczki kolorowankę wodną - Pisanka, pędzelek, kubeczek z wodą. Dzieci malują wodą kolorowankę, określają kolory pisanki.
 
Proszę przygotować z teczki kartę G i kartę O. Dzieci wycinają zdjęcia i wyrazy - ich nazwy. Dzieci dobierają nazwy do zdjęć, przyklejają je na kartkach.
 
Ćwiczenia gimnastyczne (grupa starsza i młodsza)
 
Dzieci wykonują ćwiczenia:
- 10 przysiadów
- 10 podskoków na dwóch nogach
- 10 podskoków na jednej nodze
- 10 pompek
- 10 skłonów.
 
Powodzenia w pracy.
 


pełny HTML | wersja mobilna
[X]

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.