s1

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy!

s3

Wycieczka do Warszawy


30.03

Ćwiczenia klasyfikacyjne - zwierzę z pola (z łąki) czy z lasu? (grupa starsza i młodsza). 
Dzieci nazywają zwierzęta żyjące na polu i w lesie, przedstawionych na zdjęciach, naklejają naklejki zwierząt żyjących w lesie i na polu (ćwiczenia s.38-39 grupa starsza)
 
Rozmowa na temat: Pożyteczne zwierzęta (grupa starsza i młodsza)
Dzieci rozwiązują zagadkę:
 
Pracowitsze są od ludzi,
wstają, gdy się słonko zbudzi.
Zorganizowane jak żołnierze,
każda coś do pyszczka bierze-
igły sosny lub źdźbła słomy.
Co to za zwierzęta?
Wiesz, tylko pomyśl! (mrówki)
 
Zapoznanie dzieci z wiadomościami o mrówkach: mrówki mają smukłe ciało, dużą głowę, wąski i wydłużony tułów, odwłok jajowaty, duży, czułki kolankowato załamane, narząd gębowy gryzący, szczęki dolne przystosowane do zlizywania cieczy. Nogi mają cienkie i długie. Królowa ma skrzydła, robotnice ich nie mają. Mrówki tworzą duże społeczeństwa, w których każdy osobnik jest podporządkowany interesom całej koloni. Jedynym obowiązkiem królowej jest składanie jaj. Najwięcej w mrowisku jest robotnic. Wykonują one wszelki prace: dostarczają pożywienie, sprzątają, bronią przed obcymi, opiekują się potomstwem (ćwiczenia s.42-43 grupa starsza)
 
Odkrywanie litery c: małej i wielkiej, drukowanej i pisanej. Układanie schematów i modeli słów: cebula, Cela (grupa starsza)
 
Dzieci pracują z ćwiczeniami niebieskimi s. 40-43. Wszelkie polecenia są napisane. Następnie proszę przygotować dzieciom litery do wyrazów: cebula , Cela ( można je wyciąć z gazet, wydrukować lub samodzielnie napisać). Następnie dzieci z przygotowanych liter układają i przyklejają podane wyrazy.
 
Szanowni rodzice przypominam, że wszelkie prace plastyczne, techniczne, pisemne dzieci gromadzą i po powrocie do szkoły przynoszą je. Aby udokumentować pracę możecie Państwo wykonywać zdjęcia i przesyłać je do mnie. Wszelkie pytania możecie Państwo przesyłać do mnie na email lub telefonować. Pozdrowienia dla Państwa i dzieci.
pełny HTML | wersja mobilna
[X]

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.