s1

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy!

s3

Wycieczka do Warszawy


27.03

Odkrywanie litery u: małej i wielkiej, drukowanej i pisanej.(grupa starsza)
 
Dzieci pracują z podręcznikiem "Litery i liczby",cz.2 s.34-37. (dzielenie słowa ule na sylaby i głoski, wymienianie słów rozpoczynających się głoską u, pisanie litery U, u po śladach, a potem samodzielnie) 
 
Układanie schematów i modeli słów: ule, Ula.(grupa starsza)
 
Proszę rozciąć dzieciom literki z podanych wyrazów (załącznik). Następnie dzieci z rozciętych liter układają i przyklejają podane wyrazy.
 
Kto szybciej? Kto powoli?-porównywanie tempa poruszania się wybranych zwierząt.(grupa starsza i młodsza)
 
Słuchanie informacji o ślimaku winniczku: to największy ślimak występujący w Polsce. Zamieszkuje tereny o dużej wilgotności: lasy, parki, ogrody. Żywi się świeżymi liśćmi. Zimuje w ściółce, ukryty pod roślinnością. Ze ślimaków winniczków robi się różne potrawy. Popularne są zwłaszcza w kuchni francuskiej.
Dzieci wypowiadają się na temat zająca (wiadomości o nim poznały wcześniej).
Dzieci podają, które z podanych wyżej zwierząt porusza się powoli, a które szybciej.
Karta pracy,cz.3, s.36-39(grupa starsza).
 
Wykonanie sów z pasków brązowego papieru. (grupa starsza i młodsza)
 
Słuchanie wiadomości na temat sów: to ptak nocny, mocno upierzony. Oczy ma otoczone piórami tworzącymi coś na kształt tarczy. Sowa jest ptakiem drapieżnym. Swoją zdobycz połyka w całości. W Polsce żyje kilka gatunków sów: od największego, ogromnego puchacza do małej sówki wielkości wróbla.
 
Dzieci przyklejają na rysunki sowy (załącznik) paski brązowego papieru. Dzieci mogą wycinać bądź rwać paski brązowego papieru. Dzieciom z młodszej grupy rodzice mogą pomóc rwać papier.
 
Przypominam, że wszelkie prace pisemne, plastyczne, techniczne dzieci gromadzą i przynoszą do szkoły po powrocie.
pełny HTML | wersja mobilna
[X]

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.