s1

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy!

s3

Wycieczka do Warszawy

25.09.20
Konkurs matematyczny

19.05.2020

Komunikat


Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

zaczął się proces przywracania „normalności” w polskich szkołach – o szczegółach możecie Państwo dowiadywać się z mediów oraz ze strony internetowej www.gov.pl . Pragnę poinformować, że – zgodnie z wytycznymi z Ministerstwa Edukacji Narodowej – również do szkoły w Kolnicy zaczną powracać uczniowie. Dzieje się to zgodnie z nowym kalendarzem, ustalonym przez MEN:

  • Od 18 maja br. pojawia się możliwość, za zgodą rodziców, prowadzenia bezpośrednich zajęć dla dzieci mających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, dzieci i młodzieży           z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
  • Od 25 maja br. ruszają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.; jednocześnie utrzymany zostaje obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
  • Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty.
  • Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dla ucznia dobrowolne.

Informuję, że wszyscy uczniowie, którzy zechcą skorzystać z tej formy pomocy, będą mieli                         do dyspozycji autobusy szkolne, które kursować będą zgodnie z dotychczas obowiązującym rozkładem, z wyjątkiem drugiego powrotu z Kolnicy do Młodoszowic/Bąkowa – tego kursu nie będzie.

Uczniowie pojawiający się w szkole będą mogli korzystać z posiłków przygotowywanych na miejscu.

Jednocześnie informuję, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów pomieszczenia szkolne zostały zdezynfekowane przez firmę zewnętrzną; zajęcia w szkole, jak i cały pobyt dzieci w szkole, podporządkowane zostaną rygorom sanitarnym. Szczegóły z tym związane znajdziecie Państwo               na stronach internetowych:

https://dokumenty.men.gov.pl/Wytyczne_GIS_MZ_i_MEN_dla_szkol_podstawowych_%E2%80%93_edukacja_wczesnoszkolna.pdf

https://dokumenty.men.gov.pl/Konsultacje_w_szkole_%E2%80%93_wytyczne_GIS_MZ_i_MEN_dla_szkol.pdf

Wszelkie pytania i wątpliwości możecie Państwo kierować na adres e-mail szkoły: pspkolnica@gmail.com lub zgłaszać telefonicznie: 77 415 22 13.

 

  Miłosz Krok

dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

     im. Marii Konopnickiej w Kolnicy

pełny HTML | wersja mobilna
[X]

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.