s1

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy!

s3

Wycieczka do Warszawy

20.02.19
Lekcja umuzykalniająca

17.05.2018

Książka z przygodami, przygoda z książkami…


… a dokładniej z książkami Małgorzaty Żółtaszek, która gościła w naszej szkole 16 maja 2018r. W spotkaniu, zorganizowanym przez panie Annę Bogucką z Miejskiej i  Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie, Agnieszkę Dzierżypolską  z Filii Bibliotecznej w Kolnicy oraz Bogusławę Gołębiowską ze szkolnej biblioteki w Kolnicy, udział wzięli uczniowie z klas I – III oraz z klasy V; jego celem było zapoznanie z twórczością tej autorki, a także popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci. Nietypowym motywatorem do czytania był kolejny gość – detektyw Przecinek, kukiełka – przyjaciel Małgorzaty Żółtaszek, który stale uczestniczy w Jej spotkaniach autorskich.  

Autorka „Basałyka i Psotki” oraz innych poczytnych książek dla dzieci, opowiadała o swoim warsztacie pisarskim, życiu i twórczości. Elementem uatrakcyjniającym i tak ciekawe spotkanie były aktywne metody twórcze, wyraźnie ożywiające szkolną publiczność, między innymi z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem dzieci przystąpiły do „tańca” w rytm rymów z wiersza „Schody” Ludwika Jerzego Kerna, ulubionego, jak sama przyznała, autora poezji Małgorzaty Żóltaszek.

Podczas przeszło godzinnego spotkania znalazł się również czas na pytania do pisarki oraz na autografy. Zainteresowani mogli się również zaopatrzyć w książki Małgorzaty Żółtaszek.

pełny HTML | wersja mobilna
[X]

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.